فروم تخصصی - پشتیبانی CPSD
مشاهده مناسبتهاي قمري در اكتيوكس تقويم - نسخه‌ی قابل چاپ

+- فروم تخصصی - پشتیبانی CPSD (http://cpsd.ir/forum)
+-- انجمن: محصولات (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: رایگان (/forumdisplay.php?fid=6)
+---- انجمن: PDC - Persian Date Converter (/forumdisplay.php?fid=5)
+---- موضوع: مشاهده مناسبتهاي قمري در اكتيوكس تقويم (/showthread.php?tid=118)

مشاهده مناسبتهاي قمري در اكتيوكس تقويم - abdoreza57 - ۱۸ مهر ۱۳۹۰ ۱۰:۵۹ عصر

با سلام خدمت دوستان گرامي و استاد گرانقدر نبيل عزيز

در حال حاضر شايد به دليل صندليهاي راحتي كه ماژولهاي اكسس براي كاربران فراهم كرده كوچ كردن از اين منطقه آزاد سخت به نظر آيد اما بايد پذيرفت كه براي حرفه اي شدن مي بايست به اين روش سنتي پايان داد و اين مهم را آقاي پيروزمهر انگار با سختيهايش پذيرفته و اين ماييم كه بايد براي زحماتش ارج بگذاريم و حمايت كنيم

من اين اكتيوكس مبدل تاريخ را در حال حاضر تو يكي از برنامه هام به كار بردم و در حال استفاده از اون هستم
نكته جالب تو اين برنامه تقويم شكيل و زيبايي است كه با يه كم دقت ميشه به محارت و تسلط برنامه نويس اون پي برد ثبت مناسبتها تو اون يه كاربر را تو انتخاب تاريخ (مثلا تحويل كالا) واقعا راحت ميكنه و اون چيزيه كه طراح يك بانك اطلاعاتي بايد براي مشترياش فكرش را ميكرد ....
اصلا دوست ندارم اين نكات جنبه تبليغاتي داشته باشه اما اگه هم هست باعث افتخار ماست

دوستان ! من استفاده از تقويم شكيل داخل اكتيوكسش را براي همه پيشنهاد ميكنم فقط من هر كاري كردم كه مناسبتهاي قمري هم تو تقويم كنار مناسبتهاي شمسي بياد نتونستم اين كار را بكنم البته به واقع اين اكتيوكس تقويم اوپن سورس نيست كه بشه اون را شخصي كرد ولي اگه آقاي پيروز مهر براي اين كار فكري كردند يا اگه ميشه كاري كرد كه اين اكتيوكس را سليقه اي تغيير داد با دستورات ماژولها لطف كنند راهنمايي كامل يا نمونه كد مربوطه را براي همه دوستان ارسال كنند

با سپاس فراوان

RE: مشاهده مناسبتهاي قمري در اكتيوكس تقويم - CPSD Admin - ۱۹ مهر ۱۳۹۰ ۰۶:۵۵ صبح

ضمن سلام

در همين ابتدا از ابراز نظرتون تشكر ميكنم

در خصوص سئوالتون مبني بر نمايش مناسبتهاي تاريخ قمري

اين امكان در حال حاضر در نسخه دو فراهم شده ، به كد زير دقت كنيد :

کد:
MyVar.RetriveCalendarEvent("1390/06/09", True)

با تنظيم متغير بر روي حالت True‌در صورت وجود مناسبت تاريخ قمري ، اين مناسبت به همراه تاريخ شمسي به نمايش در خواهد اومد و :

کد:
MyVar.RetriveCalendarEvent("1390/06/09", False)

در حالتي كه بر روي False قرار بگيره ، مبدل تنها اقدام به نمايش تاريخ شمسي خواهد نمود

البته هنوز در يك نكته مردد هستم و اون هم اينكه اگر منظورتون همين روال در تقويم بازشونده / PopUp بوده ، اين تنظيم تا اين لحظه در اين بخش ديده نشده و ميتونه / ممكنه به عنوان يكي از آيتمهاي آتي در نظر گرفته بشه

با تشكر